Kasy i drukarki fiskalne

Kasy i drukarki fiskalne

15 marca 2019 roku odbyło się posiedzenie Sejmu podczas którego uchwalono nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług. Aktualizacja wprowadziła obowiązek posiadania kas fiskalnych online. Zaktualizowana ustawa obowiązuje już od 1 maja 2019 r. Ustawa ta wprowadza obowiązek zakupu/wymiany kas fiskalnych wg harmonogramu :

1 stycznia 2020 r. dla podatników sprzedających paliwo oraz usług mechaniki pojazdowej i wymiany opon.

1 stycznia 2021 r. dla podatników świadczących usługi gastronomii, hotelarstwa i sprzedaży węgla

1 lipca 2021 r. dla podatników świadczących usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze opieki medycznej, dentystów i branży fitness.

Co to są kasy fiskalne online ? Są to kasy posiadające funkcjonalność automatycznego i bezpośredniego przesyłu danych z kasy do Centralnego Repozytorium Kas Krajowej Administracji Skarbowej. Dane mają być przesyłane co 2 godziny automatycznie i bez wiedzy podatnika co ma przeciwdziałać zjawisku szarej strefy.

W przypadku zakupu kasy online po raz pierwszy oraz podatników objętych obowiązkiem posiadania kasy online można będzie odliczyć 90% wysokości ceny netto kasy jednak nie więcej niż 700zł.

Znowelizowana ustawa VAT o której mówimy zakłada również sankcje dla podatników którzy nie dopełnią obowiązku stosowania kas online. Podstawową karą na być mandat w wysokości 5000zł a w przypadku braku obowiązkowego przeglądu 300zł kary oraz możliwością zwrotu ulgi z zakupu kasy.

Poniżej prezentujemy Państwu propozycję kas online. Mając na uwadze iż możecie Państwo posiadać również kasy online ready jesteśmy w stanie pomóc w dostosowaniu do przebudowy takich kas na wersję online.

Oferta drukarek i kas fiskalnych

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej klasy urządzenia fiskalne: kasy oraz drukarki. W asortymencie sklepu Netland znajdują się nowoczesne kasy, które niewątpliwie pozwolą Państwu kompletnie i szczegółowo rejestrować sprzedaż towarów i usług.

Urządzenia te różnią się od wspomnianych wyżej drukarek tym, iż mogą pracować samodzielnie. Drukarka fiskalna do maszyna wspierająca system sprzedaży. Na stanie posiadamy wysokiej jakości urządzenia, które pozwalają szybko i sprawnie gromadzić oraz rejestrować informacje o obrocie handlowym.

Dodatkowo znajdziecie Państwo u nas nowoczesne oprogramowanie do drukarek fiskalnych, które wraz z połączeniem z komputerem pozwolą wystawiać paragony fiskalne.

Kasy fiskalne

 

Prezentowane przez nas kasy fiskalne doskonale sprawdzą się w przypadku sprzedaży detalicznej. Rozwiązanie te dedykowane jest zarówno do małych, średnich jak i dużych punków sprzedażowych oraz placówek handlowych.

Dostępne w naszej ofercie urządzenia to wysokiej klasy sprzęt znanych i powszechnie szanowanych na całym świecie producentów. Posiadamy szeroki zakres modeli kas fiskalnych – duże, stacjonarne idealnie sprawdzą się w hipermarketach i sklepach wielkopowierzchniowych, małe, przenośne dedykowane są lekarzom, prawnikom bądź taksówkarzom.

Drukarki fiskalne

 

W naszym asortymencie znajdują się także różnego rodzaju drukarki fiskalne. Urządzenia te, chociaż również służą do prowadzenia sprzedaży, są znacznie bardziej zaawansowane. W tym przypadku niezbędny jest komputer PC oraz odpowiednie oprogramowanie (również dostępne w naszym sklepie).

Prezentowane rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie baza towarowa jest znacznie rozbudowana, a także niezbędne jest wystawianie faktur VAT. Drukarki fiskalne umożliwiają ponadto automatyczny wydruk paragonu niefiskalnego, który może wspomóc funkcjonowanie np. punktów gastronomicznych.

Nie da się również ukryć, iż drukarki posiadają rozbudowany interfejs, który umożliwia np. stosowanie rabatów i promocji (np. 2 w cenie 1),  zdalny dostęp do raportów sprzedaży przez przełożonego lub dział księgowy realizowany przez Internet.

Urządzenie fiskalne umożliwia nam wykonywanie raportów dobowego oraz miesięcznego, a także raportów okresowego rozliczeniowego, zmianowego, wpłaty do kasy, wypłaty z kasy, stanu kasy, serwisowego, zmiany stawek PTU oraz zmiany czasu. Wybrane urządzenia pozwalają również prowadzić statystki sprzedaży, grup towarowych, a także zwrotów, form płatności, rabatów i promocji oraz kasjerów.

Pomoc w wyborze i fiskalizacji

 

Klientom oferujemy pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia, fiskalizacji i szkoleń oraz pomoc w dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności z Urzędem Skarbowym.
Netland prowadzi sprzedaż wysokiej klasy urządzeń fiskalnych, w tym kas i drukarek marek Posnet i Elzab.

Bezpośredni kontakt w sprawie kas fiskalnych

tel: 62 753 64 20
kom: 693 431 153
e-mail: kasy@netland.pl

Wstecz