Tworzenie i modernizacja sieci

Zajmujemy się szeroko pojętym projektowaniem sieci.
Tworzymy zaawansowaną technologicznie sieć komputerową LAN, sieć bezprzewodową, światłowodową FTTH, bądź kablową (kable miedziane) dla szkół, firm i korporacji, instytucji użytku publicznego, uczelni wyższych etc.

Dlaczego warto wybrać właśnie naszą firmę?

Posiadamy szereg wykwalifikowanych specjalistów, którzy dołożą wszelkich starań, by usatysfakcjonować Klienta – stworzyć kompleksową, funkcjonalną sieć w danej placówce. Oferowane przez nas usługi nie kończą się wyłącznie na projekcie. Nasza firma zajmuje się również konfiguracją oraz serwisem istniejących już sieci komputerowych.

Naszym Klientom zapewniamy wsparcie na każdym etapie współpracy, również w czasie użytkowania sieci. Projektujemy wysokiej klasy, funkcjonalne rozwiązania, które bez wątpienia sprawdzą się w każdym miejscu – biurze, urzędzie czy szkole.

Co to jest FTTH?

FTTH czyli Fiber To The Home to cała infrastruktura łącząca bezpośrednio użytkownika Internetu z centralą. Dzięki temu na drodze transferu nie ma żadnych przeszkód, co sprawia, że dostęp do Internetu jest szybki, stabilny i wyróżnia się niezwykle wysoką jakością. Sam kabel światłowodowy to przezroczyste włókno szklane z domieszką tworzyw sztucznych, w którym transfer danych odbywa się za pomocą światła.

Zalety sieci światłowodowej

Szybka i pozbawiona zakłóceń transmisja danych,

sieć FTTH pozwala na transfer danych z prędkością osiągającą nawet 600 Mb/s, zachowując przy tym wysoką jakość Internetu

z sieci FTTH może korzystać wielu użytkowników jednocześnie, bez strat na prędkości i jakości Internetu

Instalacje sieci światłowodowych

Zakres naszych działań obejmują również instalacje FTTH. Posiadamy zaplecze certyfikowanych specjalistów, wyróżniających się ogromnym doświadczeniem. Realizujemy usługi instalacji FTTH dla takich firm jak Orange oraz Huawei.

Oferujemy Państwu niemal każde rozwiązanie sieciowe z zakresu sieci lokalnych LAN, światlowodowych i WLAN. Nasi specjaliści służą pomocą zarówno w czasie wdrażania nowego projektu sieci jak i w trakcie jej użytkowania. Z największą przyjemnością doradzimy Państwu, którą opcję wybrać, co lepiej sprawdzi się w Państwa firmie, bądź, jakie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku określonej liczby użytkowników.

Tworzone przez nas sieci LAN stanowią skuteczne narzędzie w prawidłowym, optymalnym funkcjonowaniu każdej firmy lub instytucji.

Zakres usług

Wieloletnie doświadczenie oraz zespół wyspecjalizowanych pracowników pozwalają nam na świadczenie usług w zakresie:

Projektowania, budowy oraz utrzymania sieci LAN,
Projektowania oraz budowy instalacji elektrycznych,
Projektowania oraz budowy sieci światłowodowych FTTH wraz ze spawaniem oraz pomiarami światłowodów.

Nasz zespół tworzą specjaliści z bogatym doświadczeniem oraz niezbędnymi uprawnieniami: elektrycznymi, umożliwiającymi projektowanie i budowę sieci FTTH oraz obsługę podnośników samojezdnych.
Na swoim koncie mamy współpracę z takimi firmami jak: Orange, Huawei, Exorigo- Upos, Hexa, Electronic Control Systems, Integrated Solutions, ODIHR/ OBWE.

Nasze realizacje

Zyskaliśmy duże zaufanie wśród naszych partnerów biznesowych, dzięki dokładności i umiejętności działania pod presją czasu. Braliśmy udział w organizacji takich wydarzeń kulturalnych i sportowych jak:

– Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej,
– Światowe Dni Młodzieży,
– Klubowe Mistrzostwa Świata w Siatkówce,
– The World Games- mistrzostwa sportów nieolimpijskich,
– Konferencje ODIHR,
– Egzaminy adwokackie.

Nasze działania obejmują wszystkie etapy projektowania i budowy FTTH:

Naszym priorytetem jest szybka i sprawna realizacja nawet najbardziej niestandardowych zleceń. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, starając się sprostać wszelkim wymaganiom. Skorzystaj z nowoczesnej instalacji technicznej i pozwól sobie na prędkość i niezawodność jaką daje światłowód.

Wizja lokalna – ustalamy pierwotną wersję projektu podczas spotkania z właścicielem/administratorem budynku. Bierzemy pod uwagę wszelkie sugestie i propozycje klienta.

Sprawdzenie drożności – za pomocą sztycy z włókna szklanego sprawdzamy drożność telekomunikacyjnej kanalizacji pierwotnej

Plany budynku – staramy się pozyskać plany budynku, w którym zamierzamy instalować światłowód. W przypadku ich braku sami w sposób schematyczny wykonujemy takie plany

Projektowanie – uzupełniamy wszystkie niezbędne dokumenty, uzyskujemy zezwolenia oraz o ile jest to konieczne, organizujemy współpracę z firmami zewnętrznymi

Uwzględnienie ewentualnych poprawek – w przypadku jakichkolwiek uwag ze strony administracji, nanosimy zmiany w projekcie i wysyłamy go ponownie

Zgłoszenie projektu do ORANGE – po uzyskaniu akceptacji administracji budynku, projekt wysyłamy w celu zatwierdzenia do ORANGE

Zamawianie towaru – większość z rzeczy niezbędnych do realizacji projektu otrzymujemy od ORANGE

Wprowadzenie kabla do budynku – zostaje on wprowadzony przez wcześniej wykonaną trasę

Montaż muf szachtowych – w przypadku dużych, kilkupiętrowych budynków, montujemy mufy szachtowe do których doprowadzany jest kabel łatwego dostępu. Po wykonaniu spawu przez instalatora, sygnał trafia do klienta za pomocą pigtaila.

Spawy i pomiary włókien– wykonujemy spawy, w odpowiedni sposób układamy i mocuje kable światłowodowe w przełącznicy światłowodowej zwanej OPP. W końcowym etapie wykonujemy pomiary światłowodów za pomocą specjalnego miernika OTDR.

Zgłoszenie odbioru– zgłaszamy do ORANGE gotowość do przeprowadzenia odbioru budowy

Dokumentacja – uzupełniamy wszelkie, niezbędne dokumenty, w tym rozliczenie wykorzystanych materiałów, umieszczenie pomiarów i zdjęć z wykonanych prac

Skontaktuj się z nami

Kontakt