Surface Hub 2S – praca bez ograniczeń

Surface Hub 2S – praca bez ograniczeń

Wirtualna tablica do pisania? Takim mianem określany jest Surface Hub 2S, stworzony przez Microsoft. Szeroka funkcjonalność urządzenia sprawia, że jest ono narzędziem, które rewolucjonizuje pracę zespołową. To cyfrowe centrum firmy ułatwia współpracę zarówno pracownikom stacjonarnym, jak i tym pracującym zdalnie.

 Surface Hub 2S to ekran dotykowy o przekątnej wynoszącej 50 cali. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 4K oraz proporcjach 3:2. Urządzenie zaprojektowane jest tak, aby było samowystarczalne. Znajdziemy w nim wbudowane 3-kanałowe głośniki, mikrofon oraz kamerę z kątem widzenia 90 stopni, którą można przypinać na dowolną krawędź wedle własnego uznania. Ponadto, pióro Surface Hub 2 jest bardzo czułe, sprawiając wrażenie pisania prawdziwym atramentem. Z założenia jest to urządzenie All-in-One, którego użytkowanie nie wymaga posiadania dodatkowych akcesoriów. We wnętrzu kryje się bateria, która umożliwia 2-godzinną pracę bez konieczności podłączania do prądu. Cała konstrukcja waży 28 kg, czyli prawie dwa razy mniej niż jego poprzednik.

 Surface Hub 2S mocowany jest na mobilnym stojaku, który umożliwia łatwe przemieszczanie się z urządzeniem z jednego pomieszczenia do drugiego. Całość prezentuje się niezwykle smukło i elegancko, dzięki czemu dopasowuje się do każdego miejsca pracy, począwszy od sal konferencyjnych po otwarte przestrzenie. Przenośny akumulator zapewnia ciągłość pracy w dowolnym miejscu, bez konieczności szukania gniazdka.

 Potencjał urządzenia nie ogranicza się jedynie do funkcji ekranu dotykowego, czy też wyświetlacza służącego do prowadzenia wideokonferencji. Niewątpliwie Surface Hub 2S to urządzenie o wiele bardziej rozbudowane, które umożliwia obsługę programów i aplikacji należących do Windows 10 (w tym Microsoft Office oraz środowisko Microsoft 365), jak również aplikacje innych producentów. Z pomocą Microsoft Whiteboard, członkowie zespołu mogą dopisywać swoje treści w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca w którym się znajdują oraz urządzenia na którym pracują. Jego sercem jest procesor Intel Core i5 ósmej generacji. Ponadto, na pokładzie znajdziemy 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 128 GB. Urządzenie zapewnia łączność Wi-Fi, Bluetooth oraz Miracast, natomiast w obudowie znajdują się porty USB, HDMI oraz gniazdo umożliwiające podłączenie do Internetu za pomocą kabla.

 Surface Hub 2S wspiera pracę zespołową w firmie. Jest to doskonała płaszczyzna dla pracowników, z pomocą której mogą oni korzystać z takich rozwiązań jak Microsoft Teams, jak również innych programów Office 365. Tradycyjne spotkania w firmie z powodzeniem można zastąpić wideokonferencją, nie tracąc przy tym na efektywności oraz jakości rozmów. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla firm, w których część pracowników pracuje zdalnie. Urządzenie Surface Hub 2S jest już dostępne w sprzedaży.