Dnia 1 maja 2019 weszły w życie nowe przepisy dotyczące kas fiskalnych. Urządzenia wyposażone w elektroniczny oraz papierowy zapis kopii będą sukcesywnie wycofywane z rynku, a zastąpią je kasy online. Znajdujące się na nich dane będą eksportowane bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. Z jakimi zmianami trzeba się liczyć i jakie możemy zaproponować rozwiązania?
Współpracujemy z najlepszymi producentami kas i drukarek fiskalnych online.
Nowoczesne kasy online mają w najbliższym czasie zastąpić standardowe do tej pory kasy z elektronicznym oraz papierowym zapisem kopii. Zasadniczą innowacją jest wbudowana funkcjonalność, która umożliwi bezpośredni i w pełni automatyczny przesył danych z kasy do centralnego rejestru informatycznego.
Wszystkie dane na temat sprzedaży oraz zdarzenia zapisywane w pamięci kas, będą gromadzone w Centralnym Repozytorium Kas, prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki nim będzie możliwa analiza oraz kontrola rozliczeń przedsiębiorców, co w głównej mierze będzie miało znaczenie w zakresie nieprawidłowości w podatku VAT.
Warto zwrócić uwagę na to, że kupujący będzie miał możliwość otrzymania papierowej wersji paragonu fiskalnego. Ustawa znosi obowiązek wydruku raportów fiskalnych dobowych, jednak nadal istnieje obowiązek wystawiania raportów fiskalnych okresowych, także miesięcznych, w formie papierowej.
Fiskalizacja, konfiguracja i wdrożenie w pakiecie ? U nas jak najbardziej. Skorzystaj z pakietu „Fiskalizacja Kompleks” i podejdź do tematu kompleksowo.
Fiskalizacja, konfiguracja i pierwsze uruchomienie w pakiecie ? U nas jak najbardziej. Skorzystaj z pakietu „Fiskalizacja Basic”.
Nie każdy podatnik chce od razu ponosić pełny koszt kupowanej kasy fiskalnej. Część
przedsiębiorców stawia na rozliczenie w postaci miesięcznych częściowych spłat, ale jednocześnie
chce skorzystać od razu z przysługującej mu ulgi na zakup urządzenia fiskalnego.
Novitus przygotował specjalną ofertę dla swoich klientów, umożliwiającą częściowe spłaty z zachowaniem prawa do odliczenia. Nowa forma finansowania zakupu kas to wygodna pożyczka pieniężna.
Płatności już od 57 PLN miesięcznie
Szybka i bezproblemowa procedura realizowana przez Partnerów Novitus
Gwarantowane standardowe odliczenie ulgi z US dla kwalifikujących się podatników
Niskie koszty finansowania i przyjazny mechanizm spłat
Dwa dogodne okresy finansowania 24 lub 36 m-cy
Co w sytuacji gdy użytkownik kasy nie ma zasięgu sieci komórkowych lub ma problem z dostępem do operatorów świadczących usługi w zakresie zapewnienia dostępu do sieci telekomunikacyjnej? Ustawa dotycząca kas online przewiduje taką sytuację. W przypadku czasowego braku dostępu do sieci z przyczyn niezależnych od podatnika, a co za tym idzie braku z połączenia z CRK, użytkownik zobowiązany jest prowadzić ewidencję, a po ustaniu tych przyczyn niezwłocznie zapewnić połączenie. Jak sytuacja wygląda w przypadku trwałego problemu z połączeniem z siecią? W takim przypadku użytkownik ma obowiązek prowadzić ewidencję sprzedaży oraz po uzyskaniu zgody właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego, uzyskać połączenie w ustalonym z nim okresie czasu
"Centralne Repozytorium Kas służy do analizy i kontroli danych z kas rejestrujących, których administratorem jest Szef KAS, a także przesyłania poleceń do kas rejestrujących dotyczących pracy kas."
Wysokość ulgi pozostaje dokładnie taka sama jak do tej pory, czyli 90% ceny zakupu (bez podatku VAT), a jednocześnie nie więcej niż 700 zł. Na ulgę mogą liczyć wszyscy podatnicy, którzy zakupią kasę online nie później niż w okresie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia ewidencji sprzedaży. Warunkiem otrzymania i rozliczenia ulgi jest opłacenie zakupu kasy online w całości i wydrukowanie pierwszego raportu miesięcznego.
Według obowiązujących przepisów za dzień rozpoczęcia prowadzenia ewidencji sprzedaży uznaje się 1 stycznia 2020, 1 lipca 2021 lub 1 stycznia 2021, odpowiednio do branży, w której działa przedsiębiorca. Ulga dotyczy podatników zobligowanych do posiadania kasy on-line oraz tych, którzy dobrowolnie postanowią prowadzić ewidencję sprzedaży z zastosowaniem kas online, a do tej pory nie korzystali z kas rejestrujących (zarówno online jak i z papierowym czy elektronicznym zapisem kopii).
Ustawodawca przewidział zwrot kwot wydanych za zakup kasy online w wysokości 90 proc. zakupu (bez podatku), jednak nie więcej niż 700 zł. W Netland dodatkowo otrzymasz pakiet usług gratis.
zwrotu
maksymalnej ulgi
za fiskalizację i konfigurację
Zgodnie z przepisami nowej ustawy, podatnik ma obowiązek zapoznać osobę prowadzącą u niego ewidencję sprzedaży na kasie fiskalnej, ze wszystkimi zasadami dotyczącymi ewidencji, w tym o podstawowych zasadach prowadzeniach ewidencji, wystawiania paragonu fiskalnego oraz konsekwencjach nieprzestrzegania tych zasad. Osoba prowadząca ewidencję u podatnika ma obowiązek (przed rozpoczęciem wykonywania pracy), złożyć na jego ręce odpowiednie oświadczenie. Ponadto osoby, które rozpoczęły prowadzenie ewidencji sprzedaży przed 1 maja 2019 roku, miały obowiązek złożenia stosownego oświadczenia do 31 maja 2019 roku.
Kolejnym obowiązkiem nałożonym na podatników prowadzących ewidencję sprzedaży za pomocą kas rejestrujących jest konieczność wprowadzenia oznaczeń literowych (od „A” do „G”) do stawek podatku lub zwolnienia od podatku, przypisanych do nazw towarów i usług. Terminem ostatecznym dostosowania dotychczasowych oznaczeń do nowych przepisów jest 31 lipiec 2019 roku.
"Obowiązek wymiany dotychczasowych kas rejestrujących na kasę fiskalną online będzie dotyczył pozostałych podatników od 1 stycznia 2023 roku."
Poniżej prezentujemy nasze propozycje kas online spełniające wymagania Ministerstwa Finansów.
PROMO PLUS to program przeznaczony dla sklepów spożywczych, w którym każdy korzystający z programu ma możliwość zwiększenia sprzedaży popularnych produktów .Do Promo Plus należą : Grupa Żywiec, Maspex oraz Żołądkowa a kolejni będą wkrótce. Na czym polega program Promo Plus?
Wystarczy posiadać kasę fiskalną Elzab Sigma lub Novitus Next, które dają możliwość szybkiego łączenia się z promocjami a ceny są wówczas automatycznie aktualizowane na kasach. Użytkownik może wybrać dowolną promocję natomiast różnica jaka powstaje pomiędzy ceną zakupu a ceną sprzedaży co tydzień jest zwracana przez M/Platform na konto użytkownika. Wystarczy skorzystać z wymiany kasy w naszej firmie, żeby przystąpić do programu i zwiększyć konkurencyjność swojego biznesu.
Oferujemy kompleksowe usługi dostosowane do potrzeb klienta, w branżach takich jak: gastronomia, sklepy spożywcze, hotele, SPA i wiele innych. Zajmujemy się sprzedażą, wdrożeniem i późniejszym serwisowaniem oprogramowania dedykowanego dla danej działalności. Systemy kasowo magazynowe pozwalają na:
Specjalizujemy się w oprogramowaniu takim jak: insERT, GASTRO, POSbistro, Symplex, INSOFT, Novitus SOHO, SOGA, PC-Gastronom
Jako pierwsze do wymiany zobligowane będą wszelkie firmy świadczące usługi motoryzacyjne, tj. warsztaty samochodowe, wulkanizatorzy oraz stacje paliw. Zgodnie z planowanym harmonogramem kasy online mają tam rozpocząć pracę z dniem 1 stycznia 2020 r.
Dla warsztatów najlepszym wyborem będzie kasa fiskalna online o ciemnym kolorze obudowy - zapobiegnie to zabrudzeniu kasy. Dobrym rozwiązaniem jest wybór kasy z dotykowym ekranem, dzięki czemu obsługa jest szybka i intuicyjna obsługa. Kasa powinna być także odporna na upadki, uderzenia, uszkodzenia, wilgoć, brud i pył, dzięki czemu będzie mogła pracować w różnych warunkach. Dodatkowo pojemna bateria pozwoli na pracę poza biurem.
Terminale POS to innowacyjne połączenie komputera PC z ekranem dotykowym. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się w lokalach gastronomicznych, punktach małej gastronomii jak i w sklepach spożywczych, odzieżowych, przemysłowych.
Posiadamy bogatą ofertę terminali POS do konkretnych potrzeb właścicieli sklepów, barów, pubów, restauracji czy też kompleksów hotelarsko-gastronomicznych. W tym:
Terminale płatnicze zapewniają szybkie i bezpieczne transakcje dzięki wydajnemu procesorowi, rozbudowanej pamięci i nowoczesnemu systemowi. Wspólnie z firmą PayTel oferujemy usługę wdrożenia i konfiguracji terminali płatniczych w Państwa firmie.
Aby zamówić terminal płatniczy skontaktuj się z naszymi Handlowcami.
Firma Netland Computers działa w branży sprzętu IT już od ponad 15 lat. W tym czasie z naszych usług skorzystały setki zadowolonych Klientów.
Jesteśmy partnerami największych producentów urządzeń fiskalnych w Polsce, takich jak: Elzab, Posnet.
Kompleksowa obsługa serwisowa. Zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie, począwszy od fazy projektu. Od wielu lat projektujemy i wykonujemy sieci komputerowe (LAN, WAN, FTTH i Wi-Fi).
Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych, certyfikowanych specjalistów, którzy potrafią rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane problemy.
Jesteśmy dystrybutorami legalnego oprogramowania użytkowego, systemów operacyjnych i antywirusowych. Prowadzimy sprzedaż nowego i poleasingowego sprzętu z gwarancją na 1-5 lat.
Prowadzimy sprzedaż i montaż zestawów do monitoringu oraz alarmów: kamery, rejestratory i zasilacze awaryjne.
Jesteśmy partnerem takich firm jak Microsoft, GDATA czy Insert. Posiadamy szeroką ofertę oprogramowania do wspomagania zarządzania firmą.
Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań. Staraliśmy się przewidzieć wszystkie możliwości. Jeśli jednak nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie – skorzystaj z formularza kontaktowego.
Urządzenia fiskalne online mają wbudowaną funkcjonalność, która umożliwi zautomatyzowany i bezpośredni przesył danych z kasy rejestrującej do Centralnego Repozytorium Kas. Dane jakie będą gromadzone to m.in.: paragony fiskalne, raporty dobowe, zdarzenia na kasie, a także informacje o przeglądach okresowych. Każda kasa fiskalna online będzie musiała współpracować z terminalem płatniczym.
1 styczeń 2020 r. dla podatników sprzedających paliwo oraz świadczących usługi mechaniki pojazdowej i wymiany opon;
1 styczeń 2021 r. dla świadczenia usług związanych z gastronomią (świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania), hotelarstwem oraz sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych (zmiana terminu ze względu na zawirowania gospodarcze).
1 lipiec 2021 r. dla podatników świadczących usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów oraz z branży fitness (w zakresie wstępu).
Według Interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej sprzedaż hot-dogów, zapiekanek, hamburgerów, kawy czy herbaty np. w sklepach spożywczych należy uznać za punkt gastronomiczny. Dlatego od 1 stycznia 2021 roku takie punkty sprzedaży będą musiały rejestrować swój obrót na kasach online lub wydzielić stanowisko z kasa online do rejestracji usług gastronomicznych.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą polecanych kas online
Wychodząc na przeciw oczekiwanio wprowadziliśmy możliwość rozłożenia zakupu kasy fiskalnej on-line na raty. Korzystając z tej formy finansowania nadal przysługuje prawo do odliczenia kosztów zakupu kasy.
• wygodne raty już od 57zł miesięcznie to więcej płynności dla Twojej firmy
• dwa dogodne okresy finansowania 24 lub 36 miesięcy
• finansowanie obejmuje pełną cenę urządzenia wraz z VAT
• gwarantowane standardowe odliczenie ulgi z US dla kwalifikujących się
podatników
• szybka i bezproblemowa procedura
• niskie koszty finansowania i przyjazny mechanizm spłat
O szczegoły zapytaj naszych Handlowców.
Przy decyzji o wyborze kasy fiskalnej warto zwrócić uwagę na:
Aby uzyskać odpis od ceny zakupu należy:
Aby zgłosić urządzenie do modernizacji z wersji ONLINE READY do wersji ONLINE, należy skontaktować się z naszym serwisem.
Otóż TAK – według Interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej sprzedaż hot-dogów, zapiekanek, hamburgerów, kawy czy herbaty np. w sklepach spożywczych należy uznać za punkt gastronomiczny. Dlatego od 1 lipca 2020 roku takie punkty sprzedaży będą musiały rejestrować swój obrót na kasach online lub wydzielić stanowisko z kasą online do rejestracji usług gastronomicznych.
Począwszy od dnia 1 stycznia 2020 r. fakturę do sprzedaży na kasie fiskalnej i potwierdzonej paragonem można wystawić tylko w sytuacji, gdy na paragonie znajduje się NIP Nabywcy.
Paragon z NIP nabywcy, którego kwota nie przekracza 450 zł brutto (100 euro) stanowi fakturę uproszczoną.
Obowiązkiem sprzedawcy jest więc ewidencjonowanie jako oddzielnej pozycji (tak jak w przypadku faktury) w ewidencji VAT oraz wykazywanie w plikach JPK_VAT paragonów fiskalnych z NIP nabywcy jeśli ich wartość nie jest wyższa niż 450 zł - należy dokonać ich wyodrębnienia z raportu okresowego kasy rejestrującej i odpowiednio pomniejszyć wartość sprzedaży paragonowej.
Faktura uproszczona jest traktowana tak samo jak zwykła faktura i na tej podstawie jest również wykazywana w JPK. W sytuacji kiedy paragon stanowi fakturę uproszczoną, w polu imię i nazwisko oraz adres nabywcy należy wpisać „brak” i odpowiednio pomniejszyć wartość sprzedaży paragonowej.
W związku z tym paragony fiskalne z NIP nabywcy, które nie przekraczają 450 zł nie mogą zostać ujęte w ewidencji VAT jako sprzedaż fiskalna nawet w sytuacji, gdy do takich paragonów nie zostały wystawione faktury.
Faktura uproszczona musi zawierać NIP nabywcy, jednak nie musi zawierać takich danych, jak imię i nazwisko lub nazwę nabywcy oraz jego adres.
Faktura uproszczona jest traktowana tak jak zwykła faktura, w której zawarte są pełne dane nabywcy. Podatnik może więc w szczególności skorzystać z prawa do odliczenia podatku naliczonego, jak również zaliczyć wydatek do kosztów uzyskania przychodów.
Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas! Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą.