Działalność społeczna

Firma NETLAND Computers w tworzeniu strategii rozwojowej uwzględnia działalność społeczną. Koncepcja rozwojowa firmy zakłada „podwójne podejście”, czyli prowadzenie zyskownej działalności biznesowej oraz podejmowanie działań, które w różnorodny sposób wspierają pracowników (szkolenia), społeczność lokalną (bezpłatny Internet na Rynku Głównym w Kaliszu) czy wydarzenia sportowe, kulturalne i charytatywne. Jesteśmy przekonani, że połączenie zrównoważonego biznesu oraz działalności społecznej jest kluczem długotrwałego sukcesu naszego przedsiębiorstwa.

Szczególnie ważna jest dla nas współpraca z placówkami oświatowymi. Dla najmłodszych organizujemy konkursy plastyczne, w których nagradzamy zarówno uczestników jak i szkoły (sprzęt komputerowy). Młodzież, w ramach współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Kaliszu, zapraszamy do uczestnictwa w praktykach szkolnych, dzięki którym młodzi specjaliści mogą poznać specyfikę pracy a przedsiębiorstwie IT, zapoznać się z wymaganiami pracodawców i lepiej przygotować się do startu na niezwykle konkurencyjnym dzisiaj rynku pracy.

NETLAND Computers chętnie angażuje się również w różnorodne przedsięwzięcia z zakresu informatyki i techniki, które propagują wiedzę i wspierają edukację specjalistycznej kadry. Wspólnie z Zespołem Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu w 2012 roku firma NETLAND Computers zorganizowała dla uczniów I Wielobój Informatyczny i Turniej Counter Strike. Od 2010 roku wspieramy Robotic Arena - cykliczne przedsięwzięcie organizowane na Politechnice Wrocławskiej przez Koło Naukowe Robotyków "KoNaR", działające przy Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. To największe zawody robotów w Polsce o randze międzynarodowej. Tegoroczna edycja zgromadziła 225 robotów oraz ponad 400 uczestników, startujących we wszystkich kategoriach.

Firma realizuje wiele działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzięki współpracy NETLAND Computers z Urzędem Miejskim w Kaliszu w listopadzie 2010 roku Kalisz dołączył do grona miast udostępniających darmowy dostęp do Internetu w technologii WiFi (802.11b/g) w postaci publicznego Hotspota. Bezpłatny Internet WiFi można odbierać w okolicach Ratusza, na pobliskich ulicach oraz Placu św. Józefa. Kolejnym etapem współpracy było zainstalowanie kamer internetowych (webcam) umieszczonych na Rynku Głównym oraz uruchomienie specjalnej strony internetowej, na której internauci mogą wirtualnie zajrzeć do Kalisza. Obecnie firma realizuje przedsięwzięcie, w ramach którego pasażerowie miejskiej komunikacji w Kaliszu mogą korzystać z bezpłatnego internetu w autobusie (obecnie jeden pojazd).

  NETLAND Computers wspiera także lokalne wydarzenia sportowe. Od 2008 roku nasza firma jest jednym z głównych sponsorów Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, wspieramy również Festyn Lotniczy organizowany przez Aeroklub Ostrowski w Michałkowie.

W swoje działalności społecznej NETLAND Computers nie zapomina o seniorach, którzy również chętnie korzystają ze zdobyczy techniki. Na początku 2012 roku nasi specjaliści przeprowadzili bezpłatne szkolenie z podstaw obsługi komputera.

Zobacz również:

sklep komputerowy

promocja Office 2016

leasing komputerów, leasing laptopów

Szybki kontakt

Infolinia: 62 741 22 50, 801 000 206
poniedziałek-piątek od 8:00 do 17:00

Centrala firmy:
Netland Computers
ul. Wrocławska 35, 62-800 Kalisz
tel. 62 753 48 67, e-mail: sklep@netlandcomputers.pl