Bezpłatny internet na Głównym Rynku w Kaliszu - konferencja

2010-11-18

Bezpłatny internet na Głównym Rynku w Kaliszu - konferencja

W czwartek, 18 listopada, ruszył bezpłatny internet na Głównym Rynku w Kaliszu. Można go odbierać w okolicach Ratusza, na pobliskich ulicach, a nawet na Placu św. Józefa. Minimalna prędkość zarezerwowana dla jednego użytkownika to 512 kbps. Inicjatorem, wykonawcą i fundatorem przedsięwzięcia jest kaliska firma NETLAND Computers. Projekt zrealizowano przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

JAK TO DZIAŁA?

Na kaliskim Ratuszu zamontowano cztery anteny. Każda z nich działa jako osobny hotspot, dzięki temu użytkownik może wybrać połączenie, które ma najlepsze parametry. Dla jednego użytkownika zarezerwowano minimalną prędkość 512 kbps (kilobitów na sekundę). W przyszłości NETLAND Computers podejmie starania o zwiększenie minimalnej prędkość do 1024 kbps. Internet można odbierać na Głównym Rynku, na pobliskich ulicach, a nawet na Placu św. Józefa. Należy zaznaczyć, że funkcjonowanie internetu bezprzewodowego uzależnione jest od infrastruktury miejsca. Z tego względu w niektórych miejscach połączenie może być nieco słabsze, natomiast w innych, położonych nawet dalej od Ratusza, może okazać się silniejsze. Zasięg internetu uzależniony jest od trzech czynników: występowania i rodzaju przeszkód (np. budynków) na linii nadajnik - odbiornik, odległości od nadajników oraz sile i jakości anteny w komputerze lub telefonie (każde urządzenie musi wysłać informację zwrotną do nadajnika; jeżeli urządzenie będzie posiadało zbyt słaby moduł wifi, komputer nie zdoła się połączyć, mimo że będzie w zasięgu sieci).

 

Netland Computers i UM Kalisz - konferencja


JAK SIĘ POŁĄCZYĆ?

W momencie, gdy komputer bądź telefon użytkownika znajdzie się w zasięgu bezpłatnego internetu, należy połączyć się z jednym z czterech hotspotów, a następnie otworzyć dowolną przeglądarkę. W oknie przeglądarki wyświetli się automatycznie strona informacyjno-powitalna, na której będą podane powszechnie dostępne login - „netland” i hasło - „kalisz” (oba wyrazy pisane małymi literami). Po zalogowaniu każdy uzyska bezpłatny dostęp do sieci. Jeżeli użytkownik się rozłączy, a następnie w przeciągu trzech godzin będzie chciał ponownie skorzystać z internetu, komputer automatycznie zaloguje się do bezpłatnej sieci.

JAK ROZWIĄZAĆ PROBLEMY TECHNICZNE?

Firma NETLAND Computers pragnie udoskonalać projekt, poprawiać jakość sygnału tak, aby z bezpłatnego internetu mogło korzystać jak najwięcej Kaliszan. Dlatego jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju sugestie. Proszę do nas pisać o problemach, zakłóceniach, ale również o  pozytywnych doświadczeniach związanych z uruchomieniem internetu na Głównym Rynku. W miarę naszych możliwości postaramy się Państwu pomóc, a uwagi mieszkańców i użytkowników z całą pewnością przyczynią się do sprawnego funkcjonowania naszego internetu. Spostrzeżenia i sugestie oraz wszelkiego rodzaju sprawy związane z internetem prosimy kierować na adres mailowy: internet@netlandcomputers.pl.

Netland Computer i UM Kalisz


IDEA PRZEDSIĘWZIĘCIA

Pomysł zainstalowania bezpłatnego internetu na Rynku Głównym w Kaliszu zrodził się z wieloletnich obserwacji. Internet w Centrum miasta to rzecz niezwykle użyteczna. Przydatna zwłaszcza dla turystów oraz osób, które pracują blisko Głównego Rynku lub przychodzą do Urzędu Miejskiego. Kaliskie przedsiębiorstwo poprzez swoją działalność pragnie wspierać lokalną społeczność: „Chociaż jesteśmy małym przedsiębiorstwem, bliska jest nam idea odpowiedzialnej polityki biznesowej. Z naszej pracy pragniemy nie tylko czerpać zyski, ale również satysfakcję wynikającą ze wspierania lokalnej społeczności i gospodarki. - mówi Marcin Przygocki, właściciel NETLAND Computers i dodaje - Bezpłatny internet to również swojego rodzaju prezent dla Kaliszan z okazji jubileuszu miasta. Wprawdzie firma obsługuje klientów z całej Polski, ale szczególnie bliska jest nam społeczność Kalisza, gdzie mamy naszą siedzibę. Firma NETLAND Computers przeprowadza akcję na własny koszt. Przez najbliższe trzy lata będzie się zajmowała także konserwacją i serwisem inwestycji.

Zobacz również:

sklep komputerowy

promocja Office 2016

leasing komputerów, leasing laptopów

Szybki kontakt

Infolinia: 62 741 22 50, 801 000 206
poniedziałek-piątek od 8:00 do 17:00

Centrala firmy:
Netland Computers
ul. Wrocławska 35, 62-800 Kalisz
tel. 62 753 48 67, e-mail: sklep@netlandcomputers.pl