Bezpłatny internet na Rynku Głównym w Kaliszu

2012-11-18

Bezpłatny internet na Rynku Głównym w Kaliszu

Firma NETLAND Computer jest inicjatorem, wykonawcą i fundatorem bezpłatnego internetu na Głównym Rynku w Kaliszu. Wszystkich mieszkańców zapraszamy do korzystania z bezpłatnej usługi, która z pewnością będzie bardzo pomocna.

W czwartek, 18 listopada ruszył bezpłatny internet na Głównym Rynku w Kaliszu. Przygotowania do inwestycji trwały od drugiej połowy sierpnia. W październiku firma NETLAND Computers otrzymała zgodę miejskiego konserwatora zabytków na montaż anten. W listopadzie rozpoczęły się prace na wieży kaliskiego ratusza, które potrwały trzy dni. Zamontowano cztery anteny nadawcze, ustawione po jednej z każdej strony wieży. Następnie serwisanci NETLAND Computers zajęli się konfiguracją urządzeń. Cała instalacja działa na zasadzie „hotspot”. Po połączeniu wyświetla się w przeglądarce strona logowania, na której podane są login i hasło. Dla jednego użytkownika zarezerwowano minimalną prędkość 512 kbps (kilobitów na sekundę), obecnie nie obowiązuje natomiast maksymalne ograniczenie transferu, co oznacza, że przy niewielkiej liczbie użytkowników internet może osiągnąć prędkość nawet do 4-5 Mbps (megabitów na sekundę). Mamy nadzieję, że po okresie testowym uda się podnieść minimalną prędkość do 1024 kbps. Internet można odbierać na Głównym Rynku i w okolicznych uliczkach, a nawet na Placu św. Józefa.

Inicjatorem, wykonawcą i fundatorem przedsięwzięcia jest kaliska firma NETLAND Computers. Przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko sprzedażą komputerów, ale również nowoczesnymi technologiami IT. Jako szybko rozwijająca się firma NETLAND Computers chętnie uczestniczy w różnego rodzaju akcjach społecznych, sponsoringowych i charytatywnych. Wspiera technologicznie najróżniejsze inicjatywy, m.in. Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (Odział Kalisz), a także przedszkola i sierocińce poprzez udostępnianie pojedynczych jednostek komputerowych. Ostatnio firma NETLAND Computers współpracowała z Politechniką Wrocławską w ramach zawodów „Robotic Arena”.

Kaliskie przedsiębiorstwo poprzez swoją działalność pragnie wspierać lokalną społeczność: „Chociaż jesteśmy małym przedsiębiorstwem, bliska jest nam idea odpowiedzialnej polityki biznesowej. Z naszej pracy pragniemy nie tylko czerpać zyski, ale również satysfakcję wynikającą ze wspierania lokalnej społeczności i gospodarki. - mówi Marcin Przygocki, właściciel NETLAND Computers, i dodaje - Bezpłatny internet to również swojego rodzaju prezent dla Kaliszan z okazji jubileuszu miasta. Wprawdzie firma obsługuje klientów z całej Polski, ale szczególnie bliska jest nam społeczność Kalisza, gdzie mamy naszą siedzibę.

Pomysł zainstalowania bezpłatnego internetu na Rynku Głównym w Kaliszu zrodził się z wieloletnich obserwacji. Internet w Centrum miasta to rzecz niezwykle użyteczna, przydatna zwłaszcza dla turystów oraz osób, które pracują blisko Głównego Rynku lub przychodzą do Urzędu Miejskiego

Firma NETLAND Computers przeprowadza akcję na własny koszt. Przez najbliższe trzy lata będzie się zajmowała także konserwacją i serwisem inwestycji.

Trochę zdjęć z montażu ( źrodło zdjęć UM Kalisz ):

\"\"

\"\"

\"\"

Prasa o naszym projekcie:

\"\"

 

Zobacz również:

sklep komputerowy

promocja Office 2016

leasing komputerów, leasing laptopów

Szybki kontakt

Infolinia: 62 741 22 50, 801 000 206
poniedziałek-piątek od 8:00 do 17:00

Centrala firmy:
Netland Computers
ul. Wrocławska 35, 62-800 Kalisz
tel. 62 753 48 67, e-mail: sklep@netlandcomputers.pl