Ogólnopolska Konferencja Zastosowań IT w Nauczaniu Matematyki w Spale

2012-08-27

Ogólnopolska Konferencja Zastosowań IT w Nauczaniu Matematyki w Spale

W dniach 20-23 sierpnia uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Konferencji Zastosowań IT w Nauczaniu Matematyki w Spale (województwo łódzkie).

To trzecia konferencja tego typu organizowana przez Grupę Roboczą Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki "Matematyka i Komputery". Wakacyjna konferencja została poświęcona tematyce zastosowania technik informatycznych na lekcjach matematyki. Co roku konferencja SNM cieszy się ogromnym zainteresowaniem i gromadzi liczną grupę zarówno stałych jak i nowych uczestników. W tym roku było podobnie, a na konferencję przybyło ponad 120 zwolenników i propagatorów nowoczesnych technologii na lekcjach matematyki.

Na konferencji nie zabrakło wielu ciekawych zajęć obejmujących szeroką tematykę zastosowania różnych narzędzi informatycznych: modelowanie funkcji, kalkulator graficzny na lekcjach matematyki, nierówności elementarne, e-learningowa platforma edukacyjna jako pomoc w nauczaniu matematyki, narzędzia multimedialne dla nauczycieli matematyki, kształcenie matematyczne przy wykorzystaniu Apple iPad, e-podręczniki jako przyszłość edukacji, wykorzystanie animacji i innych elementów w GeoGabrze, funkcje tablicy interaktywnej, internetowa gra matematyczna "Archipelag matematyki", stawianie i dowodzenie hipotez w szkole podstawowej i gimnazjum oraz jak pracować z uczniami uzdolnionymi matematyczne przy wykorzystaniu technologii komputerowej. Tradycyjnie uczestnicy konferencji uczestniczyli w bankiecie oraz wycieczce (miejsce noclegu znajdowało się na terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego).

Cel konferencji:

  • popularyzacja zastosowanie technologii informacyjnej w nauczaniu matematyki
  • wymiana doświadczeń na temat nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjnej
  • prezentacja kierunków rozwoju technologii informacyjnej na świecie

Firma Netland Computers uczestniczyła w tym wydarzeniu. Jako wypożyczalnia sprzętu komputerowego zapewniliśmy 75 sztuk laptopów oraz transport wypożyczonych komputerów (laptopów) do miejsca docelowego. Wypożyczone laptopy zostały wyposażone w niezbędne akcesoria i dedykowane oprogramowanie dostosowane do potrzeb tematyki konferencji.

Nasza firma wzięła również udział w realizacji programu Ogólnopolskiej Konferencji Zastosowań IT w Nauczaniu Matematyki w Spale. Jako autor programu Cyfrowa Szkoła UE zaprezentowaliśmy wszystkim uczestnikom naszą ofertę nowoczesnych rozwiązań dla szkoły, nauczycieli i uczniów. W skład zaprezentowanych rozwiązań znalazły się markowy sprzęt komputerowy, tablice interaktywne, ekonomiczne urządzenia drukujące oraz rozwiązania ułatwiające pracę, naukę i bezpieczeństwo w szkole.

Zobacz również:

sklep komputerowy

promocja Office 2016

leasing komputerów, leasing laptopów

Szybki kontakt

Infolinia: 62 741 22 50, 801 000 206
poniedziałek-piątek od 8:00 do 17:00

Centrala firmy:
Netland Computers
ul. Wrocławska 35, 62-800 Kalisz
tel. 62 753 48 67, e-mail: sklep@netlandcomputers.pl